Hobby

Co to jest ukulele? Wiadomości dla początkujących

Ukulele jest instrumentem, który w ostatnim latach przeżywa istny renesans pod względem popularności. Coraz więcej osób podejmuje się nauki gry. Wielu profesjonalnych muzyków także korzysta z ukulele. Czym w zasadzie jest, jak wygląda i jakie ukulele dla początkujących będzie najlepsze?

Pod jakimi względami ukulele przypomina gitarę?

Należy rozpocząć od samej budowy. Instrument ten może kojarzyć się nade wszystko z niewielką gitarą – jest to skojarzenie słuszne pod względem wyglądu. Od gitary jednak ukulele różni się nade wszystko liczbą strun – posiada je cztery.

ukulele dla początkujących

Dźwięku także nie należy porównywać do tych wydobywających się z pudła rezonansowego prawdziwej gitary. Mamy tutaj do czynienia ze znacznie wyższymi, energicznymi dźwiękami, które kojarzą się z tradycją i kulturą Hawajów oraz innych egzotycznych wysp.

Jakie ukulele dla początkujących wybrać?

Jak wybrać ukulele dla początkujących? Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że jest kilka rodzajów tego instrumentu. Najbardziej popularne ukulele dla początkujących to ukulele sopranowe, które cechuje się skromnymi gabarytami, niską ceną oraz robiącą wrażenie dynamiką gry. Korzysta się z niego przede wszystkim do nauki akordów oraz prostych melodii. Dla znacznie bardziej profesjonalnych użytkowników odpowiednie jest ukulele koncertowe, barytonowe lub tenorowe, ale są to instrumenty znacznie mniej poręczne i znacznie bardziej kosztowne. 

jakie ukulele wybrać?

Nauka grania na ukulele jest bardzo łatwa, a w Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat. Jest to instrument niezwykle przystępny i nadaje się dla początkujących osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z graniem na jakimkolwiek innym. Ukulele jest małe, wdzięczne i mało kosztowne :).