Budownictwo

Czy posiadanie instalacji odgromowej jest obowiązkowe?

Instalacja odgromowa w budynku może zwiększać jego bezpieczeństwo. Pojawia się pytanie czy w każdym budynku musi się taka instalacja znaleźć? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w przepisach prawa budowlanego. Często instalacja odgromowa jest wymagana, gdy spłacamy kredyt mieszkaniowy.

Kiedy instalacja odgromowa jest konieczna? – wyjaśniamy

Konieczne będzie wykonanie instalacji w momencie, gdy dany dom powstaje z łatwopalnych materiałów jak drewno. Poza tym konieczność wykonania takiej instalacji jest w przypadku budynków powyżej 500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowych oraz dla budynków większych niż 15 metrów.  W przypadku domów jednorodzinnych taka konieczność może wynikać również z obliczenia wskaźnika zagrożenia piorunowego. Takie obliczenie dokonane jest w ramach określonych przepisów. Powinno być wykonane przez specjalistę, który określi czy w danym przypadku budowa takiej instalacji będzie konieczna.

Istalacja odgromowa nawet jeśli nieobowiązkowa, to wskazana

Z tego względu warto skontaktować się z fachowcami i zwrócić się z prośbą o pomoc. Firma http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to z pewnością będzie najlepszą opcją dla Ciebie. Wykonać można taką instalacje również nawet jeśli nie będzie takiego wymogu na danym budynku. Taka instalacja oczywiście będzie poprawiała bezpieczeństwo budynku. Taka instalacja oczywiście generuje dodatkowe koszty więc to indywidualna decyzja czy ktoś chce te koszty ponosić.