Budowa

Hurtownia czy market budowlany – gdzie najlepiej kupić materiały do budowy domu?

Coraz częściej w niedużych miastach jak między innymi w Słupsku powstaje kilka większych sklepów budowlanych, które zachęcają niskimi cenami i dużym asortymentem. Mają one swoich entuzjastów ale też przeciwników, warto więc poznać je trochę lepiej. Czym różnią się te duże markety od hurtowni budowlanych i w jakich sytuacjach powinniśmy pojechać na zakupy właśnie tam, a kiedy lepiej postawić na hurtownię budowlaną?

Wszystko o zakupach w hurtowni budowlanej

Hurtownia budowlana jest większa niż zwykły sklep budowlany, ale najczęściej jest niewielka w porównaniu do sieciówki. Asortyment tam często będzie mniejszy niż w sieciówkach, ale najczęściej będzie on w atrakcyjniejszych cenach. Na dodatek możemy znaleźć tam rzeczy, których nie będzie na stanie w osiedlowych sklepach, ani w marketach budowlanych, jak dla przykładu stal zbrojeniowa. W hurtowni najczęściej spotkasz fachowców, którzy profesjonalnie doradzą Ci jakie akcesoria i firmy będą dla Ciebie najlepsze. Jest to prawdopodobnie najogromniejsza zaleta z tego powodu, że właściciele tych sklepów nie chcą i nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż produktów kiepskiej jakości. Kolejnym plusem jest to, że możesz tam ustalić niższe ceny. Zazwyczaj nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy jedziemy do sieciówki i zadajemy pytanie pracownikowi na hali czy jeśli kupimy większą ilość płytek to czy możemy liczyć na rabat. W hurtowni budowlanej takie coś bez problemu możemy zrobić. W hurtowni budowlanej zazwyczaj zrobisz zakupy hurtowe, ale także detaliczne. 

Jakie są zalety i wady zakupów w markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym zazwyczaj znajdziemy wszystko, jest tam przeogromny przekrój najróżniejszych artykułów od niemal każdego producenta. Znajdują się tam zarówno produkty, które wykorzystujemy przy budowie domu, jak między innymi bloczki betonowe lub zaprawy murarskie, przez artykuły konieczne do wykończenia mieszkania takie jak farby czy też kafelki, aż po wszelkiego rodzaju narzędzia i produkty dekoracyjne. Na skutek tego nie ma potrzeby aby chodzić po różnych sklepach, wystarczy wejść do jednego sklepu budowlanego i znajdziemy tam zdecydowaną większość, jak nie wszystkie artykuły potrzebne nam do budowy. Kolejną zaletą jest to, że w marketach budowlanych niezmiernie często zobaczymy ceny promocyjne oraz wyprzedaże. 

Niestety takie miejsca też posiadają minusy – w markecie budowlanym bardzo często pracownicy nie są fachowcami. Bezspornie pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale nie zawsze będą w stanie poradzić co do produktu, którego potrzebujemy.

W jakich sytuacjach lepiej pojechać do marketu a kiedy do hurtowni budowlanej?

Jeżeli zależy nam na profesjonalnej obsłudze klienta i fachowcu, który spokojnie doradzi nam co do produktów – bezspornie musimy postawić na hurtownię budowlaną. Przeważnie nie pracują tam przypadkowi pracownicy, ale specjaliści, którzy znają się na artykułach i narzędziach budowlanych. Istotne jest aby postawić na zaufaną hurtownię budowlaną, gdzie nikt nas nie spławi. Z pewnością odnajdziecie taką w okolicy Słupska. Polecana tam jest hurtownia budowlana Cygert

Jeśli za to posiadamy zrobioną listę produktów i wiemy konkretnie czego i z jakiej firmy potrzebujemy – prawdopodobnie korzystniejszym wyborem będzie ogromny sklep budowlany, ponieważ w większości sytuacji nabędziemy tam niemal każdy produkt, który jest nam do budowy niezbędny. Dzięki temu zaoszczędzimy czas. Jeżeli mamy chęć i czas to nie ma przeciwwskazań aby zrobić zakupy zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Wtedy możemy przeanalizować, które artykuły tańsze są w sieciówce, a które w hurtowni budowlanej.