Przemysł

Jak rozróżnić kompresor od sprężarki – garść istotnych faktów

Dla wielu osób nie istnieje jakakolwiek różnica pomiędzy kompresorem a sprężarką. Jest to dość rażący błąd, ponieważ choć urządzenia te są do siebie nieco zbliżone i opierają się na podobnych zasadach działania, to nie są dokładnie tym samym. Wyjaśniamy, jakie warto zauważyć między nimi różnice i z jakiego powodu zarówno serwis kompresorów, jak i serwis sprężarek to niezwykle ważna kwestia dotycząca ich odpowiedniego funkcjonowania. 

Kompresor a sprężarka – podstawowe fakty

Choć dla mnóstwa osób różnice mogą nie być przesadnie znaczące, to warto o nich nieco opowiedzieć. Otóż, sprężarki dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z typów sprężarki jest kompresor – poza nim w “skład” tych urządzeń wchodzą również wentylatory i dmuchawy. Jak zatem widać, każdy kompresor jest sprężarką, ale nie każda sprężarka to kompresor, pomimo tego, że zakres ich działań czasami pokrywa się w znacznym stopniu. Każdy z nas powinien posiadać sprężarkę, ponieważ jest to sprzęt ze wszech miar uniwersalny – pozwoli na przykład na napompowanie opon w samochodzie oraz inne tego typu prace. 

Gdzie dokonać naprawy sprężarek i kompresorów?

Z racji tego, że zarówno kompresory, jak i innego typu sprężarki to sprzęt, który jest użytkowany codziennie przez dziesiątki tysięcy osób, rynek usług jeśli chodzi o takie sprawy jak naprawa kompresorów (Warszawa -> http://kompren.pl/) czy serwis sprężarek jest obecnie dość rozległy. Dobrze jest zdecydować się na skorzystanie z usług fachowców, dla których naprawa kompresorów (Warszawa) to codzienność. Korzystając z oferty doświadczonego fachowca, możemy mieć pewność, że zarówno sprężarki, jak i kompresory, które są w naszym posiadaniu, będą doskonale funkcjonować jeszcze przez wiele lat i zapewniać pełną skuteczność działania pod każdym względem. Dużo lepiej jest przeprowadzać serwis kompresorów (Warszawa) niż być zmuszonym do kupna nowego sprzętu.