Dom

Jaką podłogę wybrać do sypialni?

Urządzenie sypialni nie jest proste. Trzeba dobrać mnóstwo dodatków, akcesoriów i mebli, które złączą się w niezwykle estetyczną kompozycję. Jednym z ważnych elementów jest na pewno podłoga – wiele osób stoi przed wyborem, czy powinna składać się z paneli, czy może wykładziny.

Wady i zalety

Każde z rozwiązań ma swoje plusy, ale również szereg minusów. Wykładziny różnego typu mogą prezentować się bardzo urokliwie. Ponadto możemy dobrać dokładnie taki odcień, jaki chcemy – na rynku jest mnóstwo tego typu rozwiązań w różnorakich wzorach i kompozycjach.

Parkiet, panele czy wyładzina?

Fani bardziej tradycyjnego podejścia do tego tematu na pewno jednak będą kierować swoją uwagę w stronę drewnianych podłóg. Tutaj można mówić o zaletach takich jak wytrzymałość oraz bardzo elegancki wygląd, niezależnie czy chodzi o parkiet, czy o panele. Wykładziny wymagają częstego odkurzania, aby nie chłonąć mnóstwa kurzu, ale drewniane podłogi potrzebują pielęgnacji innego rodzaju. Przyda się na przykład olej do podłóg, dzięki któremu ich żywotność znacznie się zwiększy, a my nie będziemy musieli przejmować się wszelkimi usterkami czy zarysowaniami.

Wybór jest pokaźny. Dobrze jest skomponować podłogę z pozostałymi meblami oraz akcesoriami obecnymi w pokoju, aby całość była harmonijna i przytulna.