Bez kategorii

Jakie wyszczególniamy rodzaje wierteł stomatologicznych?

Wiele osób boi się dentystów, choć w ostatnich latach jest to strach zupełnie niepotrzebny. Jest tak dlatego, że większość dentystów stosuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że leczenie przebiega bardzo sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Dobrze będzie wyjaśnić nieco więcej na temat tego, co oferują te ciekawe akcesoria stomatologiczne – chociażby jeśli chodzi o zastosowanie czy dostępne na rynku typy takich urządzeń. Rodzaje ich są bowiem niezwykle różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – typy

Możemy wyszczególnić trzy najbardziej podstawowe typy, jakimi mogą pochwalić się tego rodzaju akcesoria stomatologiczne-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy chociażby wiertła diamentowe, które są najwyższej jakości. Wykorzystuje się je przede wszystkim do usuwania próchnicy, ale także działań na najbardziej twardych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć także o rozwiązaniu, jakim są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – gwarantują one najwyższą precyzję oraz znakomitą dokładność. Ich trwałość i wydajność są godne podziwu. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują w niezbyt pospiesznym tempie i odpowiadają między innymi za zagłębienia retencyjne.

Wiertła dentystyczne – zalety

Jest wiele powodów, dla których wiertła stomatologiczne to podstawowe narzędzia pracy każdego stomatologa. Nade wszystko z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów sprawdzą się praktycznie w każdym zabiegu. Poza wszechstronnością charakteryzuje je także wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym zawodzie. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia ze wszech miar uniwersalne, zaawansowane technologicznie i niezwykle skuteczne w działaniu. Każdy stomatolog musi takowe posiadać.