Biznes

Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest naprawdę popularne. Niestety, są przypadki, w których jej stosowanie nie jest możliwe. Wtedy konieczne staje się prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), też pojawia się konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, kierujące swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , których jakość świadczonych usług jest naprawdę różna. Czym się kierować, chcąc wybrać naprawdę porządne biuro rachunkowe?

Z pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro zbiera wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na różnych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzi swoją działalność zgodnie z obowiązującym prawem i posiada wymagane licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.