Transport

Lotnisko w Poznaniu – najpopularniejsze trasy?

Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I duża mobilność oraz zdolność do pokonywania odległych tras w stosunkowo krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Samolotem w tej chwili można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce ruch lotniczy z roku na rok się rozwija. Jednym z największych portów lotniczych  nad Wisłą jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Poznańskie lotnisko – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) realiach Poznań znajduje się w czołówce. Jednak w szerszym(ej) skali jest to raczej lotnisko regionalne. Nijak ma się to do faktu, że lista lotów z Poznania jest rozległa(y). Startując z Poznania mamy możliwość zwiedzić całą Europę. Lotnisko obsługuje przeważnie loty do europejskich kierunków. Jest także oferta dostania się na Bliski Wschód. Kiedy jesteśmy zainteresowani wycieczką w dalsze miejsca Poznań jest dobrym startem. Poznań-Ławica ma korzystne połączenia z wszystkimi istotnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Poznań-Ławica – transport na lotnisko

Lotniska jako wielkie projekty infrastrukturalne są położone najczęściej na suburbiach. Identycznie wygląda to w Poznaniu. W takiej sytuacji niezbędna jest dobra synchronizacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. Przy lotnisku funkcjonują parkingi, gdzie za określoną opłatą można odstawić pojazd.

Komunikacja miejska również daje możliwość dotarcia na lotnisko. Autobusy z centrum miasta jeżdżą w stronę portu mniej-więcej pół godziny. Jednak w sytuacji gdy lecimy na dłuższe wakacje, potrzebujemy więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Niezłą opcją w tego typu sytuacji wydaje się wypożyczenie busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Familijny(e) wakacje? Wszyscy się do niego zmieszczą. Z bagażami włącznie. Korzystając z tej usługi, można liczyć, że taksówkarz odstawi nas przed wejściem głównym. W przypadku chęci można też zlecić usługę w drugą stronę – odbiór z lotniska. Możliwość ta wydaje się szczególnie komfortowa dla większych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z wielkimi kosztami. Szczególnie jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) turystów. 

Lot z Poznania – praktyczne wskazówki

Porty lotnicze działają według dokładnie określonych wytycznych. Przed każdym lotem należy zapoznać się z wymogami w danych krajach. Trzeba też posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby być wpuszczonym do samolotu. Jeśli startujemy z Poznania, warto pojawić się na lotnisku co najmniej  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to sprawnie odbyć bramki bezpieczeństwa, oddać bagaże i bez stresu oczekiwać.

Wynajmując busa na lotnisko lepiej zadbać o to wcześniej. Bywa, że firmy transportowe mają zarezerwowane wyjazdy z dużym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne porozumienie kierowcą pozwala uniknąć stresów. Właściwa organizacja pozwala w przyszłości cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.