Hobby

Łowy na nieudomowione zwierzęta – co musi wiedzieć myśliwy?

Polowanie zbiorowe to na pewno jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na łonie natury. Jeśli jesteś już początkującym łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Staraj się do ostatniej chwili pozostać niewidocznym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

Na jakie dzikie zwierzęta najczęściej się poluje?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to zazwyczaj te zwierzęta zostają priorytetem dla myśliwych. Zwierzęta te są bardzo uważne, więc w sytuacji kiedy, wędrują trzeba uważnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny trafienia to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed kulami lub strzałami. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię zwane maciora, a także skuteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i zależnie od Twoich potrzeb możesz nabyć ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Te stworzenia mają także czuły słuch, więc staraj się unikać wydawania niepokojących dźwięków. Wybierając się na polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt wymagany do tego typu aktywności.

Jak przygotować się dobrze do udziału w polowaniu?

Standardowym dodatkiem jest lornetka. Będzie z pewnością niezwykle przydatna podczas obserwowania zwierzyny i przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować samodzielnie i zbiorowo co sprawia, że taka organizacja polowań może podnieść Twoją wiedzę i doświadczenie. Warto polować w czasie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.