Dom

Montowanie drzwi wewnętrznych – jak to zrealizować?

Czy montować drzwi na własną rękę?

Drzwi wewnętrzne mogą zostać zamontowane przez sztab specjalistów,ale można to wykonać samodzielnie w lokalu. Jak to zrobić, aby dokonało się w zgodzie z ich powołaniem? Inspirujemy – zapoznaj się z naszymi cennymi wskazówkami.

Co będzie potrzebne?

Zanim uda nam się przejść do instalacji drzwi wewnętrznych, to powinno się zaznajmić się zawartą w nich deklaracją zabezpieczającą.Może się bowiem okazać, że gwarancja należy się nam wyłącznie wówczas,gdy praca będzie dokonywana przez wykwalifikowaną ekipę specjalistów. Nie należy też zapominać o tym, żeby niebrać się za drzwi wewnętrzne ani ich instalację w sytuacjach, gdy w mieszkaniu nie ma dotychczas poukładanych parkietów ani elewacji.

Gdy pragniemy zamocować drzwi wewnętrzne z ościeżnicą, to warto zorientować się,czy mamy pełny zestaw. Framugi są bowiem złożone na trwałe z 3 części i powinno się je wszystkie ze sobą połączyć. Bez tego nie jesteśmy ws tanie właściwie zrealizować naszej sprawy.

Początkowo trzeba naszykowaćokreślone  elementy ościeżnicy, które będziemy potrzebować. Następnie trzeba zamontować wszystkie elementy framugi – robimy to albo przy użyciu kleju albo przy użyciu klamer i śrub. Po zrobieniu zadania należy wstawić ościeżnicę w szparę w ścianie. Pomiędzy ścianą a murem trzeba pozostawić szczelinę wynoszącą 1-2 cm.

O czym pamiętać podczas montażu drzwi?

Podczas mocowania drzwi wewnętrznych futrynę ustawiamy w dziurze w taki sposób,żeby pomiędzy nią a obmurowaniem była niewielka przestrzeń. Między ścianą a framugą trzeba wstawić drewniane płytki. Ościeżnicę trzeba teraz umocować do ościeża. Na koniec montujemy opaski do maskowania.

Wolisz zatrudnić do tego ekspertów? Sprawdź: montaż drzwi Bydgoszcz