Przemysł

Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które znajdują zastosowanie w licznych dziedzinach życia i gospodarki. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Jakie właściwości posiada polietylen

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Warto wspomnieć również o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie codziennego funkcjonowania.

Nie wiesz gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/ 

Jakie są różnice pomiędzy foliami HDPE oraz LDPE?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.