Przemysł

Nie tylko worki foliowe – co jeszcze produkuje się z folii HDPE i LDPE?

Worki foliowe to obecnie bardzo popularne produkty, które znajdują zastosowanie w licznych dziedzinach życia i gospodarki. Wykonuje się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od rodzaju danego worka oraz wachlarza jego zastosowań. Dobrze będzie wytłumaczyć, jakimi cechami wykazują się oba te rodzaje folii i gdzie jeszcze, poza workami foliowymi, znajdują zastosowanie. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Jakie właściwości posiada polietylen

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z tego wspaniałego materiału, jakim jest polietylen. Może pochwalić się on bardzo obszerną listą zalet, a wśród nich jest minimalna przepuszczalność wody oraz powietrza, a także odporność na szkodliwe działanie soli czy kwasów. W związku z tym wykorzystuje się te folie w wielu dziedzinach życia. Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Warto wspomnieć również o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych produktów, z którymi mamy styczność w trakcie codziennego funkcjonowania.

Nie wiesz gdzie kupić worki foliowe i foliopaki? Zajrzyj do producenta http://www.foldruk.net/

Jakie są różnice pomiędzy foliami HDPE oraz LDPE?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych zdaje sobie sprawę, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych niezwykle często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jedynie zauważyć, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Nade wszystko różnią się one jeśli chodzi o gęstość – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, mamy do czynienia z materiałem dużo cieńszym. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak produkuje się worki foliowe?

Wszystko zaczyna się od tworzyw sztucznych, które są ważnym surowcem do produkcji worków foliowych.  Są popularnym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To sprawia, że bez problemu można sprawdzić wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to bardzo istotne dla wszystkich konsumentów, którzy robią zakupy, gdy wcześniej zobaczą produkt. Materiały stosowane do produkcji zmieniają się na przestrzeni lat. W ostatnim czasie wiele osób zwraca uwagę na troskę o  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów podjęło decyzję, że chcą podmienić do tej pory stosowane surowce, tymi bardziej naturalnymi. W tym celu wielu sięgnęło po półfabrykaty, które wytwarza się z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to zaskoczenie, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe można spotkać w wielu wariantach, jeśli chodzi o formę, barwę czy wielkość. Niewiele osób rozmyśla z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka rodzajów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są pozyskiwane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo przyjemne w stosowaniu, ponieważ cechują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie zaspokoić wymagania konsumenckie wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie znane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu, różnica leży w niższej gęstości. Dzięki temu są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i można je wielokrotnie używać. Można je odróżnić od HDPE tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego szelestania. Niestety wiąże się to z wyższą ceną. Każda osoba rozważająca zakup musi rozpoznać swoje priorytety – ilość czy wytrzymałość. Następne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są rozpoznawalne dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej są stosowane w przemyśle spożywczym.