Motoryzacja

TIR na gaz – jakie korzyści wynikają z tego rozwiązania?

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie duże rachunki za paliwo. Z tego powodu należy rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne zyski i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla?

Na samym wstępie należałoby wyjaśnić, jakiego rodzaju gaz będzie idealny do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, czyli tak naprawdę instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie niemal na porządku dziennym. Koszty montażu takiej instalacji nie są szczególnie pokaźne, a różnorakie badania twierdzą, że niezwykle szybko mogą się one zwrócić – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z filmów fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu zmniejsza hałas wytwarzany przez pojazd, a jak również zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Same korzyści! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.