Prawo

W jaki sposób przygotować się do rozprawy rozwodowej?

Według badań dzisiaj coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Chcąc wziąć rozwód, obie przeciwne strony postępowania są przygotowane\gotowe na to, że wiążę się on z sprawą sądową, kosztami związanymi z zatrudnieniem adwokata albo radcy prawnego, bądź prawnika. Jak wobec tego najlepiej przygotować się na rozprawę sądowąj?

Przygotowanie do sprawy

Można śmiało powiedzieć, iż po naszej stronie jest prawidłowe przygotowanie się do rozprawy rozwodowej tak, żeby przebiegła ona szybko i sprawnie. Warto zastanowić się nad tym, o co chcemy wnosić, jakie są nasze ewentualnie wymagania w stosunku co do drugiej osoby oraz co mamy zamiar powiedzieć. Zapisanie sobie wszystkiego na kartce A4, pomoże nam prawidłowo uporządkować oraz sprecyzować wypowiedź, a w związku z tym, szybciej doprowadzi do zakończenia sprawy.

Do kogo się udać? Aspekt prawny

Radca prawny Kartuzy, adwokat czy prawnik? Do którego z wymienionych udać się w pierwszej kolejności? Większość zależy od tego, jaki jest charakter rozprawy a zwłaszcza, czy w trakcie rozprawy rozwodowej ma paść dodatkowo orzeczenie o winie. Zasięgnięcie wykwalifikowanej pomocy prawnej w temacie rozwodu, jest możliwe u każdej, z wymienionych osób. Dzięki że pójdziemy np. do kancelarii, jesteśmy pewni, że zasięgamy opinii profesjonalistów w tym temacie oraz mamy dostęp do wszystkich najbardziej potrzebnych informacji. Przygotowanie się do rozprawy sądowej na własną rękę jest bardzo trudną sztuką, dlatego tak ważne jest to, aby przed wejściem na salę wiedzieć jakie mamy obowiązki a także prawa podczas procesu.

Pomoc profesjonalisty

Gdy podejmiemy decyzję o rozwodzie z orzeczeniem o winie, powinniśmy zdawać sobie sprawę, iż będziemy potrzebować pomocy adwokata, który będzie nas reprezentować podczas rozprawy rozwodowej. Zatrudnienie fachowego adwokata na terenie polskich miast, takich jak Kartuzy, Rzeszów czy Lublin jest proste, należy jednak od początku kompleksowo opisać sytuację i sprecyzować, jakie są nasze postulaty.